Metoda bezpestycydowa

Można wykryć owsiki i pozbyć się ich bez faszerowania dziecka pestycydami, a także bez dość niesympatycznego zabiegu, jakim jest oglądanie w nocy, przy latarce, odbytu dziecka w poszukiwaniu roba­ków.

Kup w aptece rolkę przylepnej, niewywołującej uczuleń taśmy chi­rurgicznej (miękka, biała papierowa taśma, zwykle używana do przy­twierdzania opatrunków) w najszerszym dostępnym rozmiarze – 5 cm. Codziennie na noc zaklejaj nią ściśle odbyt pacjenta. Pozostaw ją aż do rana. Jeśli podejrzewasz, że owsiki zaatakowały całą rodzinę, po­traktuj w ten sposób każdego domownika.

Samice owsików przyklejają się do taśmy, gdy wychodzą z odbytu, by złożyć jaja, przyklejają się do niej również same jaja. Taśma także zapobiega rzadkiemu zjawisku, jakim jest wpełzanie robaka z powro­tem do odbytu po wylęgnięciu się. Zużytą taśmę spal, nigdy nie wrzu­caj do śmieci. Jeśli cała rodzina podda się zabiegowi przez dwa tygo­dnie plus jedną noc, tak na wszelki wypadek, i zastosuje się do podanych czterech zasad postępowania, przerwiecie cylćl zarażania owsikami. Pomysł z taśmą jest absolutnie niezastąpiony dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Zgodnie bowiem z ostrzeżeniami wy­twórców standardowych środków przeciw owsikom, nie mogą ich używać.


Psie odchody

Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że psie odchody mogą być źródłem zakażenia pasożytami, ciężkiej choroby, która może prowa­dzić nawet do ślepoty. Na właścicielach psów leży odpowiedzialność za ograniczanie ryzyka zachorowania przez dzieci. Dzieci również powin­ny dbać o swoje zdrowie, a więc uważać w miejscach publicznych i myć dokładnie ręce po zabawie w parku czy na boisku. Ucz dziecko, żeby nie głaskało ani nie przytulało obcego psa, choćby był bardzo przyja­cielsko nastawiony. Jeśli dziecko wdepnie w psie odchody, oczyść sta­rannie buty i wymyj pod bieżącą wodą, najlepiej na zewnątrz domu. Niektórzy rodzice popadają w obsesję do tego stopnia, że wyrzucają zabrudzone buty. Przestrzeganie higieny jest niezbędne, ale takie działanie – nie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.